Puurime ja saeme

Meetodi nimetus tilgatrüki tehnika annab mõista, et midagi kuhugi tilgutatakse, ilus eestikeelne sõna veepildikunst ütleb ära, et selle kunsti viljelemiseks on vaja vett. Aga ei tilgutata mitte vett, vaid värve vee peale. Selleks, et vesi püsiks ühes kindlas kohas, on vesi vaja ümbritseda sobiliku anumaga. Suuremat sorti anum on näiteks vann ja kui valmisvanni pole võtta, siis tuleb selline endale ise ehitada. Ehk möödunud nädalavahetuse teema oli saagimine ja puurimine.

Tilgatrüki tehnika jaoks ei pea vee kiht olema kuigi sügav, aga piisav selleks, et värvid seal peal ilusti ujuda saaksid ja oleks mugav toimetada, seega nii 5-7 cm on paras.

Plastkarbis roosakirju veepilt

Alustasime omi katsetusi kodumajapidamises leiduvate plastkarpidega. Selleks, et katsetada erinevate värvide omadusi ja valmistada postkaardisuuruseid pabereid, on lihatoodete plastikust karbid vägagi sobivad. Süües aga, teadagi, kasvab isu ja seega tekkis vajadus ka suuremate anumate järele. Esiteks õnnestus leida suuremaid plastkarpe, siis läksid käiku kodumasinate ja mööbli ümbert pärit suuremad pappkastid. Pappkast iseenesest ei ole vee hoidmiseks just kõige parem vahend, aga kui see korralikult seest kilega vooderdada, siis saab jällegi hea kerge vanni. Seda, et vesi papist vannist plehku paneb, juhtus ainult üks kord. Ja õnneks oli see puhas vesi. 

Vineeri saagimine
Nurgikute kruvimine

Ideed aga võtsid aina suuremaid mõõtmeid ja kuna suuremat mööblit polnud meil lähiajal plaanis hankida ja tegelikult tundus, et see pappkast ikka kõige jätkusuutlikum lahendus ei ole ja kuskilt mingeid muid sobilikke vanne ka silma ei hakanud, ei jäänudki meil muud üle kui ise endale vann ehitada. Pappkastid olid näidanud, et tegelikult on mugav kui vann on kerge ja kergesti teisaldatav. Ja see raam + paks ehituskile oli ennast samuti kenasti tõestanud lahendus. Avastasime, et Vineerimaailma outletis olid saadaval meile täpselt sobiva laiusega vineeriribad. Suur tänu sellele kellelegi, kel oli vaja läinud seda suuremat osa vineertahvlist. Saagisime ribad õigesse pikkusesse, kruvisime nurgikutega kokku ja saimegi omale suuremad ja ägedamad vannid. 

Nüüd pole muud kui uutele ja suurematele tegudele!

ruudukujuline vanni raam
Ruudukujuline vann
piklik vann
Piklik vann
1 Comment
  • Pingback:Elementor #18597 - Meisterda ja Maali
    Posted at 00:14h, 16 märts Vasta

    […] Kui uued vannid või õigemini raamid, olid valmis, oli aeg ka vesi basseini lasta 🙂 Õnneks alustasime selle piklikuga, millel ainult ots üle laua ulatus… […]

Post A Comment